Frigotehnist (Tehnician service)

Candidatul ideal

– cunoştinte tehnice din punct de vedere mecanic şi electric în domeniul frigului industrial şi comercial;
– capacitate de organizare şi efort;
– exigenţa şi tenacitate;
– initiaţiva şi responsabilitate în rezolvarea problemelor;
– abilitate în relaţiile cu clienţii;
– capacitate de a lucra in echipă;
– permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

– desfăşoară activitaţi de service şi mentenanţă la instalaţiile frigorifice industriale şi comericale;
– capacitatea de a diagnostica şi rezolva defecţiunile în urma descrierilor non-tehnice furnizate de clienţi;
– completează fişele de service care urmează să fie semnate de către client cu operaţiunile executate şi materialele utilizate;
– menţine în permanenţă stocul de bază de piese în maşină;
– se asigura că toate instrumentele de lucru sunt în stare de funcţionare şi sunt menţinute în conformitate cu procedurile standard;
– asigura relaţii de colaborare cordiale şi eficiente cu persoanele cu care intra in contact;
– raspunde pentru calitatea lucrarilor efectuate.

Beneficii:

– salariu competitiv şi beneficii extra-salariale: prime anuale de sărbători (Paște, Crăciun);
– zile libere pentru evenimente speciale;
– contract de muncă pe durată nedeterminată;
– programe și cursuri de dezvoltare personală și profesională.